Burun Estetiği Nedir? Nelere Dikkat Edilmeli?

0
110

Günümüzde birçok insan fiziksel görüntüleri konusunda sıkıntılar yaşamakta. Kulak, burun, saç, diş, dudak ve daha birçok konuda tıbbi müdahalelere başvurmaktalar. Hatta yıllara göre moda haline gelmiş bazı estetikler var. Bu yazımızda bu kadar popülerleşen bu tıbbi müdahalenin ücretlerini, ameliyatın süresini, alternatif seçenekleri ve doğru bilinen yanlışları paylaşacağız. Öncelikle Rinoplasti için önerilen yaş 18’dir.

Burun Estetiğinde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Burun estetiği(Rinoplasti) yaptırmaya karar veren kişinin en önem vermesi gereken konu doktor seçimi. Bütün tıbbi tedavilerde de olduğu gibi doktor seçimi sağlığınızı, amacınızı çok etkiliyor. İstediğiniz sonuç tamamen doktora bağlı. İyi bir doktor bulduysanız bir diğer konuya geçelim. Burun estetiği yaptıracak kişi ameliyat olmadan önce aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçları 10-15 gün önce bırakmış olmalı. Hastanın erken iyileşmesi ve ameliyat sonrası sıkıntı çekmemesi için de eğer kullanıyorsa sigarayı bırakmasında büyük fayda var. Ve tabi ki grip, nezle ve soğuk algınlığı gibi hastalıklara yakalanmamış olması gerekir. Bu durumda ameliyatın ertelenmesi kaçınılmazdır. Bitki çaylarını, bitkisel takviyeleri ameliyattan 1-2 hafta önce bırakmalısınız. Rinoplasti(Burun) ameliyatları genellikle 1,5-2 saat sürmektedir. Burun estetiği anestezi altında iki şekilde yapılabilmektedir. Açık ve kapalı şekilde. Kapalı rinoplasti ameliyatında burunun dışından bir kesik açılmaz. tüm müdahaleler burnun iç kısmında gerçekleşir. Açık ameliyat yöntemine göre daha kısa sürmektedir. Açık ameliyatta ise burnun uç kısmından bir kesit alınır deri kaldırılarak müdahaleye başlanır.

Rinoplasti sonrası doğal olarak nefes almakta zorlanma, nefes darlığı yaşanabilir. Tabi bu sorunlar uzun süreli olmamaktadır. Eğer normalin üstünde bir ağrı yaşıyorsanız ve uzun sürdüyse tekrar doktora danışmalısınız.

rinoplasti-nedir

Burun Estetiğinin Faydaları

Burun estetiğinin en büyük faydalarından birisi hastanın yüzündeki simetrinin oluşmuş olması. Burnunun yapısından dolayı aynaya bile bakmak istemeyen hastalar Rinoplasti sonrası özgüveni yerinde ve aynalarla barışık insan haline geliyor. Görünümün yanı sıra daha iyi nefes almak için de Rinoplasti’ye başvurulabilir.

Burun Estetiği Ücretleri

Burun Estetiği fiyatları şehirden şehire doktordan doktora değişiklik gösterebilir. Ünlülerin de tercih ettiği doktorların istedikleri ücretlerin daha dolgun olması muhtemel. Piyasa da 3000 lira ile 10.000 lira arası değişiklik gösterebiliyor. Tabi burada dikkat etmeniz gereken estetiği yaptıracağınız kliniğin merdiven altı olmaması gerekiyor. Hijyenik olmayan ve düzgün yapılmayan müdahaleler geri dönüşü mümkün olmayan izler bırakabilir.

Önceki İçerikSaç Ekimi Operasyonuna Hazırlık Nasıl Yapılmalı?
Sonraki İçerikSaçta Kepek Neden Olur ve Nasıl Geçer?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here