En Etkili Saç Bakım Kürleri

0
184

Sürekli değişmekle meşgul olan Dünyaya, Ayak uydurmakta zorlanan bireyler olarak, Telaştan gözden kaçırdığımız bir şeyler var. Bunların en önemlilerinden biri saçımız; günlük hava değişimlerinden kırılgan bir çiçek gibi etkileniyor. Doğal olarak meydana gelen; saç dökülmeleri, yağlanmaları, solmaları gibi çeşit sorunlara yol açıyor. Bu makalemizde ise yıpranan saçları, onarmamızda yardımcı olacak saç bakım kürlerinden birkaçını inceleyeceğiz.

Yumurta Maskesi Kürü

Malzemeler; 1 adet yumurta, 1 tatlı kaşığı bal, 1 çay kaşığı badem yağı
Bu 3 malzemeyi iyice karıştırmalısınız. Hemen ardında saçlarınızın kök noktalarına bastırarak saçınızın en ucuna kadar sürmelisiniz. Bu kür daha çok parlaklık etkisi yaratacağını unutmayalım. Ve dikkat edilmesi gereken bir diğer konu saçlarınız eğer uzun ise malzemeleri 2 katına çıkarıp düzenli periyotta kullanmalısınız.

Zeytinyağı Maskesi Kürü

Malzemeler;

6 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 adet yumurta
Bir kap yardımıyla malzemeleri karıştırıp. Tercihen bir fırçayla saçlarınıza karışımı iyice yedirerek sürüp, Ardından saçınızı havlu gibi bir nesneyle sarın. 1-1.30 saat sonra saçınızı hafif ılık suyla yıkayabilirsiniz. Yağ veya yumurta kokusunu gelirse şampuan ile de yıkayabilirsiniz. Bu kür saçınızı dolgunlaştıracaktır.

Sarımsak Maskesi Kürü

Malzemeler;

3 Sarımsak ve kıvama getirecek kadar zeytinyağı
İsimden korkutucu gibi durabilir kokusu itibariyle. Bu yüzden bu maskeyi yapacaksanız hafta sonu yapmanızı tavsiye ederiz. Karışımı saç uçları başta olmak üzere, tüm kısma uygulamalısınız sonucu olarak saçınızın daha gür ve canlı olacağını fark edebilirsiniz.

Önceki İçerikSivilce Nedir, Akne Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri
Sonraki İçerikKadınlarda Saç Dökülmesine Yol Açan Etkenler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here