Fue Saç Ekimi Nedir Nasıl Yapılır ?

0
195

 

FUE saç ekimi nasıl yapılır?

FUE (Follicular Unit Extraction) saç ekimi, saç ekim yöntemlerinden biridir ve saç ekiminde kullanılan en modern tekniklerden biridir. Bu teknikte, saç folikülleri birer birer alınarak istenilen alana yerleştirilir. Bu yöntemde, saç ekimi esnasında herhangi bir kesit yapılmaz ve kesit izi bırakmayacak şekilde gerçekleştirilir.

FUE saç ekimi işlemi, genellikle lokal anestezi ile gerçekleştirilir. Bu sayede, işlem esnasında ağrı ve rahatsızlık hissetmezsiniz. Öncelikle, saçlı deriden saç folikülleri çekilir. Bu işlem, özel bir cihaz (mikromotor) ile gerçekleştirilir. Bu cihaz sayesinde, saç folikülleri çok küçük bir boşlukla beraber alınır. Bu boşluklar, iyileşme sürecinde kapatılacaktır.

Saç folikülleri, öncelikle nakil için hazırlanır. Bu işlem, saç foliküllerinin özenli bir şekilde sınıflandırılması ve kesin bir şekilde belirlenmesi için gereklidir. Daha sonra, saç folikülleri istenilen alana yerleştirilir. Bu işlem, çok dikkatli bir şekilde gerçekleştirilir ve saç foliküllerinin doğal görünümünü muhafaza etmek için yapılır.

FUE saç ekimi işlemi, genellikle birkaç saat sürer ve sonrasında normal aktivitelerinize devam edebilirsiniz. Ancak, saç ekimi esnasında alınan saç foliküllerinin yerleştirildiği alanlarda hafif şişlik ve ağrı olabilir. Bu şişlik ve ağrı, genellikle birkaç gün içerisinde geçer. Doktorunuz size, iyileşme sürecini hızlandırmak için nasıl bir bakım yapmanız gerektiğini söyleyecektir.

FUE işlemi nedir?

En iyi saç ekim yöntemi nedir?

Saç ekimi, kişinin saç dökülmesi ya da saçsızlık sorunlarını çözmek için yapılan bir cerrahi işlemdir. Bu işlem, saç foliküllerini (saç köklerini) başka bir alandan alıp, saçsızlık problemi olan alana nakleder.

En iyi saç ekim yöntemi olarak kabul edilen FUE (Follicular Unit Extraction) yöntemi, saç foliküllerini tek tek ve doğal bir şekilde alıp, saçsızlık olan alana ekleme yapar. Bu yöntem, diğer saç ekim yöntemlerine göre daha az invazif ve daha az iz bırakır. Ayrıca, FUE yöntemi ile ekim sonrası iyileşme süresi de daha hızlı olur.

FUE yöntemi, saç ekim için kullanılan mikromotor ve mikrocerrahi araçlar kullanılarak yapılır. Bu araçlar, saç foliküllerini doğal bir şekilde ve zarar vermeden almak için kullanılır. Ekim işlemi sırasında, alınan saç folikülleri saçsızlık olan alana nakledilir. Nakledilen saç folikülleri, vücudun kendi saç folikülleri gibi işler ve kişinin saçları yeniden büyür.

FUE yöntemi, herhangi bir saç ekim yöntemi gibi, birkaç seans içerebilir. Bu, kişinin saç ekimi için gereken saç sayısına ve saçsızlık derecesine göre değişebilir. Ayrıca, FUE yöntemi ile yapılan saç ekimi sonrası, kişinin saçlarını normal şekilde yıkaması, taraması ve boyatması mümkündür.

Sonuç olarak FUE yöntemi saç ekim cerrahisi için en iyi yöntem olarak kabul edilir çünkü etkili sonuçlar sağlar, minimal invazivdir, az iz bırakır ve hızlı iyileşme süresi sunar. Bu yöntem uygulanmadan önce doktorunuzla konuşup, saç ekimi için uygunluğunuzun kontrol edilmesi önemlidir.

Önceki İçerikErkeklerde Saç Dökülme Sorunları Hakkında Bilgiler Ve Bazı Çözümleri
Sonraki İçerikFue Saç Ekimi Nasıl Yapılır Ve Tekniği !

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here