Kaşları Gürleştirmek İçin Yöntemler

0
220

Dış görünüşüne önem verenler kaşların hoş, güzel bir surat için en önemli noktalar olduğunu bilirler. Görünümlerinin bozulmaması için, iyi görünmek için kaşlara gereken önemi verirler. Fakat bazı insanların kaşları seyrek olabiliyor. Kimisinin de bazı sebeplerden ötürü kaşları dökülebilir. Saç ve kirpik dökülmelerinde olduğu gibi birçok doğal ve tıbbi ürünler ile kaşları sağlığına kavuşturmak, gürleştirmek mümkün.

Yıllarca kullanılan kozmetik ürünler, içerisinde barındırdığı kimyasal ürünler sebebiyle zamanla kaşlarda, kirpiklerde ve saçlarda bazı sorunlara neden olabilir. En çok karşılaşılan cilt sorunlarından biri de kaş dökülmeleridir.

Tabi saç dökülmelerinde de olduğu gibi kaş dökülmesine sebep olan faktörler bulunursa bu durum sonlanabilir. Kan değerlerinin düşük olması, B12, Çinko eksikliği ve demir eksikliğinden de kaynaklanan dökülmeler, ilaç takviyesiyle durdurulabilir.

kas-gurlestirme-yontemleri-sachekimim.com

Sizlere doğal yollarla kaşlarınızı gürleştirmenizi, dökülmeler varsa bunların sona ermesini sağlayacak kürleri ve tarifleri anlatacağız. Kaşlar saçlarla benzer yapıda olduğu için saç dökülmelerini önleyen, saçları besleyen birçok bitkisel yağ, kaşlara da fayda sağlayacaktır. Kaşların ihtiyacı olan vitamini ve mineralleri birçok bitkisel yağı düzenli olarak kullanarak karşılayabilirsiniz. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi önce kaş dökülmesine neden olan etkenleri tespit etmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Bir dermatoloji doktoruna görünerek detaylı bir sonuç alabilirsiniz. Dilerseniz Kaş Dökülmesi Neden Olur ve Nasıl Engellenir adlı yazımızı okuyabilirsiniz. Kaş gürleştirici yağlardan bahsedecek olursak;

Hint Yağı

Saç bakım yağları denince akla ilk gelen bitkisel yağlardan biri olan Hint Yağı, kaşları besleme ve gürleştirme konusunda da en çok fayda görülen bitkisel yağlardan. İçerisindeki vitamin ve mineraller ile kıl köklerini besler ve güçlendirir.

Uygulanışı ise çok kolay;

parmaklarınızla hint yağını sürün ve kaşlarınıza masaj yaparak yayın. 45 dakika beklettikten sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayın. Düzenli olarak uygulandığında kaşlarda gürleşmeyi fark edeceksiniz.

Yumurta Sarısı

yumurta-sarisi-sachekimim.com

Sofralarımızın, kahvaltılarımızın vazgeçilmezlerinden biri olan yumurta, cilt bakımında da önemli bir rol oynamakta. Yumurtanın  sarısı ile kaşlarınızı gürleştirebileceğinizi biliyor muydunuz? İçerisinde bulunan biyotin ve birçok saça ve cilde faydalı vitamin ile kaşlarınızı hızlı bir şekilde besler. Aynı şekilde düzenli olarak uygulandığında kaşlarınızın gürleştiğini fark edeceksiniz.

Uygulanışı

Yumurtanın sarısını bir kaseye koyun ve iyice karıştırın. Güzel bir şekilde karıştırdıktan sonra kaşlarınıza sürebilirsiniz. En az 30 dakika sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Badem Yağı

Saç ve sakal bakımında en çok kullanılan yağlardan biri de Badem yağıdır. Özellikle seyrek sakallı erkeklerin mucizevi kurtarıcı olan badem yağı, kaşlar için de çok faydalı. Vitamin ve mineral zengini badem yağını düzenli olarak kullanarak kaşlarınızı besler ve gürleşmesini sağlayabilirsiniz. Uygulanışı Yumurta sarısı ve Hint yağında olduğu gibi basittir. Kaşlarınıza sürün ve en az 30 dakika bekletin ardından yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

Zeytinyağı

Mutfakların şifa dağıtan vazgeçilmezlerinden biri de hiç şüphesiz Zeytinyağıdır. Yemeklere lezzet kattığı gibi cilde de birçok faydası dokunmaktadır. Tam bir E vitamini deposu olan zeytinyağı cilt sağlığı için çok faydalıdır. Saç dökülmeleri yaşayanların, saçlarını beslemek için kesinlikle kullanmaları gereken zeytinyağı, aynı zamanda çok etkili bir nemlendiricidir. Kaşlarınıza sürerek, 30-40 dakika bekletin ve yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Bahsettiğimiz diğer seçeneklerde olduğu gibi düzenli olarak kaşlarınıza uygulayın.

Önceki İçerikSaçlar için Bitkisel Şampuan Önerileri
Sonraki İçerikKonazol Şampuan Nedir ve Nasıl Kullanılır?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here