Kuru ve Yıpranmış Saçlar için Çözüm Önerileri

0
526

Saçların kuru ve yıpranmışsa saç dökülmeleri veya kaşıntılar meydana gelebilir. Bunun için yapman gereken ve yapmaman gereken birçok madde var. Saçlarınıza bakım yapmak maksadıyla aldığınız kimyasal maddeler içeren saç bakım şampuanları, kremleri, amacınızın tam tersine belki de saçlarınıza zarar veriyor olabilir.

Yıpranan, dökülen saçları onardığını iddaa eden birçok bakım ürünü piyasada ve raflarda yerini almış durumda. Peki gerçekten de yıpranan ve dökülen saçları onarıyor mu? Buna cevabı bu ürünleri kullananlar versin. Bu yazıyı yazmadan önce saçları yıpranan ve çeşitli bakım ürünleri kullanan birkaç kişiye bir takım sorular yönelttim.

Önceki yazılarımızdan biri olan Kadınlarda ve Erkeklerde Saç Dökülmesinin Nedenleri adlı makalemizde de bahsettiğimiz gibi, sık sık kimyasal içerikli saç bakım maskeleri, kürleri, şampuanları, kremleri kullanmakta saçlara ciddi zararlar verebilmekte. Veya saçlarınız kuruysa, kuru saçlar için hazırlanan bakım ürünleri kullanmalısınız. Yanlış ürünler kullanarak saçı onaramaz aksine daha da zarar verirsiniz. Sadece kimyasal içerikli bakım ürünleri kullanmak değil saçları aşırı sıcak suyla yıkamak ve düzleştiriciyle yakmak da zarar verecektir. Asıl konumuza gelecek olursak, Kuru ve yıpranan saçları onarıcı çözüm önerileri şunlardır;

Kuru ve Yıpranmış saçlar için bakım önerileri

Saç bakımında etkili bitkisel yağlar makalemizde de detaylı bir şekilde bahsettiğimiz gibi bitkisel yağlar ile de kuru ve yıpranmış, cansız saçları canlandırmak, sağlıklı bir hale getirmek mümkün. Tekrar saçınızı sağlıklı bir hale getirmenizde sizlere yardımcı olacak yağlardan bahsedecek olursak;

Hindistan Cevizi Yağı

Jojoba Yağı

Zeytinyağı

Argan Yağı

ve sitemizdeki yazılardan da bulabileceğiniz diğer saç ve cilt için mucizevi etkiler yaratan yağları saça uygulayarak, saçlarınızı canlandırabilir, parlaklık verebilirsiniz. Doğal ve bitkisel çözüm önerilerinin yanı sıra kullananların memnun kaldıkları bazı saç bakım ürünlerinden de bahsedeceğiz.

kuru-ve-yipranmis-saclar-sachekimim.com

Yves Rocher Yıpranmış Saçlar için Onarıcı Saç Yağı

Paraben ve renklendirici gibi kimyasal maddeler içermediğini iddaa eden bu bakım ürünü, içeriğinde Jojoba yağı ve fındık yağı içeriyor. Güçlü formülü ile saçları onardığı gözlemlenmiş.

Davines Tüm Saç Tipleri için Saç Bakım Yağı

Bir önceki tavsiye ettiğimiz üründe olduğu gibi içeriğinde Roucou yağı gibi saça faydalı yağlar bulunan bir saç bakım ürünüdür. Kullananların saça ve saç derisine faydalı olduğu ve saçlara yumuşaklık kazandırdığı için tavsiye ettiği bir ürün.

Elseve Komple Onarıcı 5 – 3’ü 1 Arada Krem Şampuan

Saçlarını sık sık düzleştiren, aşırı ısıya maruz bırakmış, bu sebepten cansız saçlara sahip kişilerin kullanması gereken bir şampuan. Adında da geçen onarıcı özelliği ile yanlış bakım sonucu saçta oluşan kuruluk ve cansızlık için birebir.

Bu yazımızda Kuru ve Yıpranmış saçlar için bakım ürünlerinden bahsettik. Bitkisel yağlar ile saça ve saç derisine vitamin takviyesinde bulunabilirsiniz. Bahsettiğimiz diğer saç bakım ürünleri ile de zarar görmüş saçlarınızı onarabilirsiniz.

Önceki İçerikKaş Dökülmesi Neden Olur ve Nasıl Engellenebilir?
Sonraki İçerikSaçları Hızlı Bir Şekilde Uzatmanın Yolları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here