Saç Ekimi Operasyonuna Hazırlık Nasıl Yapılmalı?

0
256

Günümüzde birçok insan dış görünüşünden muzdarip. Kimi burnundan, kimi dişinden, saçlarının dökülmesinden. Bu makalede Türk erkeklerinin korkulu rüyası Saç dökülmesi ve Saç ekiminden bahsedeceğiz. Saçlarınız döküldüyse, seyrekse buna kalıcı bir çözüm olarak Saç Ekimi yaptırabilirsiniz. Erkek ve kadın farketmeksizin kafanızdaki boş alan çeşitli teknikler ile tekrar saç ile kavuşur.

Saç Ekimi Operasyonuna Hazırlık

Bütün tıbbi müdahalelerde, ameliyatlarda olduğu gibi saç ekimi yaptıracak kişinin ekim işlemini yaptırmadan bir kaç gün önce bırakması, dikkat etmesi gereken noktalar var. Bunlardan bahsedecek olursak

* Doktor bilgisi dışında aspirin veya kan sulandırıcı diğer ilaçlar

* Alkol ve Sigara

* Kafein içeren içecekler

* Saçlarınızı kesmeyin.

Bunlar saç ekiminden en az 1-2 gün önce bırakılmalı. Bu maddelere hastaların dikkat etmesi gerekmektedir. Diğer Saç ekimi operasyonuna hazırlık işlemleri operasyonu yapacak hastane, klinik tarafından yapılır. Bunlar;

* Hastanın saç ekimi operasyonuna engel olacak bir sağlık durumu olduğunu saptamak için Kan Tahlili yapılır. Kan değerlerine bakılır.

* Tüm ameliyatlarda olduğu gibi hastanın onayı alınır. Tüm gerekli bilgilendirme yapıldıktan sonra Hasta Onay Kağıdının imzalanması gerekir.

* Saç ekimi yaptıracak kişinin istediği görüntüyü yakalamak için operasyon öncesi planlama yapılır. Hasta için belirlenen plan doğrultusunda en uygun biçim hastanın da onayı alınarak uygulanır.

Saç Ekiminde Kullanılan Teknikler

Saç ekimi operasyonunun süresi hastanın kafa yapısına, saç ekilecek alanın büyüklüğüne göre değişiklik gösterebilir ve genellikle lokal anestezi altında yapılır. Saç ekimi işleminde kullanılan tekniklerden bahsedecek olursak iki farklı yöntem var. Bunlar

FUT (Foliküler ünite transplantasyonu) ve FUE (Foliküler ünite ekstraksiyonu) teknikleridir. Günümüzde dünyada en çok tercih edilen yöntem FUE (Foliküler ünite ekstraksiyonu)’ dir. Hasta lokal anestezi altında olduğundan dolayı ağrı, sızı hissetmeden işlem tamamlanır. Operasyon sonrası oluşabilecek sorunları önlemek amacıyla ağrı kesici, antibiyotik verilir.

sac-ektirmek

Saç Ekimi Yaptıracakların Dikkat Etmesi Gerekenler

Bütün tıbbi müdahalelerde olduğu gibi Saç Ekimi Operasyonunu başarısı doktora, kliniğin kalitesine bağlı. Günümüzde birçok merdiven altı klinikler piyasanın altında ücretlerle saç ekimi hizmeti vermekte. Önerimiz saç ekimi yaptıracak kişinin kapsamlı bir araştırma yapmasıdır. Referansı bol, mutlu müşterileri olan klinikler sizin için en doğru seçenek olacaktır. Şunu da söylemeden geçmeyelim. Saç ekimi operasyonlarında %100 başarı olmayabilir. Tekrar dökülmeler yaşanabilir.

Saç Ekimi Ücretleri 2019

Saç ekimi operasyonlarını fiyatları kişinin kafa yapısına, istediği sonuca göre değişiklik gösterir. Ekilecek kök sayısı rakamı belirlemekte. Yaklaşık bir fiyat söylemek gerekirse 2500 TL ile 7000 TL arası değişiklik gösterebilir. Ekilecek kök fazlaysa fiyat artar.

Saç ektirmenin yan etkileri konusunda bilgi sahibi olmak için Saç ektirmek ve yan etkileri adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önceki İçerikSakal Çıkarma Yöntemleri
Sonraki İçerikBurun Estetiği Nedir? Nelere Dikkat Edilmeli?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here