Saç Ekimi Ücretleri 2020

0
240

Türkiye’deki erkeklerin kellik konusunda başı epey dertte. Sokağa çıktığımızda, Alışveriş merkezine gittiğimizde, düğünlere gittiğimizde, kısacası her yerde saçları dökülmüş insanlara rastlıyoruz. 20 Yaşında kel kalan erkekler bile mevcut. Tabi bu dökülmelerin, genetik yanlarının yanı sıra, başka sebepleri de bulunuyor. Kadınlarda ve Erkeklerde Saç Dökülmesinin nedenleri adlı makalemizde detaylı olarak saç dökülmelerine neden olan faktörlere değindik. Sizlerin de saçları dökülüyorsa önce bu makalemize göz atmanızı tavsiye ederiz. Vitamin eksikliği, tiroid değerlerinin dengesizliği, saç derisi hastalıkları yoksa ve hala dökülüyorsa, hiçbir şekilde önüne geçemiyorsanız, saç ekimini düşünebilirsiniz.

Tabi internet ve sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla birçok sektör internet üzerinden müşteri arayışına geçti. Hergün milyonlarca insanın ziyaret ettiği bu sanal dünyada sık sık saç ekimi merkezlerinin, doktorlarının reklamlarına rast gelir olduk. Sizler de tahmin edersiniz ki sağlık şakaya gelmez. Özellikle cilt konusunda ince eleyip sık dokumanız, en iyi doktorları arayıp bulmanız gerekir. Aksi halde hiçte karşılaşmak istemeyeceğiniz durumlar yaşayabilirsiniz.

sac-ekimi-2020-sachekimim.com

Türkiye saç ekimi konusunda çok iyi doktorlar ve klinikler barındıran bir ülke. Özellikle Arap ülkelerinde saç ekimi için her yıl yüz binlerce insan gelmekte. İstanbul başta olmak üzere, birçok ilde onlarca saç ekimi kliniği bulunmakta. İnsanlar bazen en uygun fiyatlı olanı tercih edebiliyorlar, fakat burada çok dikkat etmeniz gereken şey, fiyat değil kalite. Tamamen uzman kişilerden oluşan ekiplerin ellerine emanet etmelisiniz kafanızı. İnternet üzerinde küçük bir araştırma ile bulunduğunuz ildeki saç ekim merkezlerini kolaylıkla bulabilirsiniz.

Bu makalemizde Türkiye’de saç ekimi operasyonlarının ne kadara mal olacağını, fiyat aralığını paylaşacağız. 2020 Yılında saç ekim ücretleri 3.000 TL ile 15.000 TL arasında değişmekte. Bu fiyatları kafanızın yapısı, ekim alanın genişliği belirliyor. İstediğiniz sıklık, saçla doldurulmasını istediğiniz alan ne kadar büyükse, fiyat da o kadar artıyor.

Saç ekiminde, fiyatlar bahsettiğimiz gibi alanın büyüklüğüyle alakalı. Ekilen her saça Greft denilmekte. Greft başı ücret artıyor. Tabi saç ekimi operasyonundan sonra bir süre tedavi görebilir, bir müddet düzenli olarak kontrole gitmeniz gerekebilir. Böyle durumlarda da ücretler artabilir. Tabi cebinizden çıkacak paradan çok kafa ve saç sağlığını düşünmelisiniz. Bulunduğunuz muhit, semt, il de fiyatları etkilemekte.

sac-ekimi-sachekimim.com

Operasyonların süresi de greft sayısına bağlı. Ekilen greft sayısı ne kadar çoksa operasyon süresi de o kadar artacaktır. Tam bir süre veremeyiz fakat 1000 greftin ekimi 2-3 saat arası bir sürede tamamlanmakta. Yine bu konuda ekibin, kliniğin kalitesi, işinde ne kadar uzman olduğu ile alakalı.  Saç ekimi öncesinde ve sonrasında bir süre yediğinize ve içtiğinize dikkat etmeli, bir takım faaliyetlerden uzak durmalısınız. Bu konuyla ilgili detaylı bilgiyi saç ekimi kliniği size verecektir. Saç ekimi operasyonu öncesi yapmanız gerekenler için Saç Ekimi Operasyonuna Hazırlık Nasıl Yapılmalı? adlı makalemize göz atabilirsiniz.

Önceki İçerikSaçları Hızlı Bir Şekilde Uzatmanın Yolları
Sonraki İçerikArgan Yağının Faydaları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here