Saç Ektirmek ve Yan Etkileri

0
87

Saç nakli, saç ekimi sırasında güçlü kıl köklerinin tespit edilerek, cerrahi müdahalenin yapılacağı bölgeye transfer işlemine verilen isimdir. Çeşitli yöntemlerle gerçekleşen bu eylem sırasında, lokal anestezi uygulanmaktadır. Herhangi bir acı hissi yaşanmamaktadır. Saç nakli, vücudun çeşitli bölgelerinden ( sırt, bacak, göğüs ) alınan ve sağlam bir yapıya sahip olan kökleri kapsamaktadır.

Saç Ektirmenin Ne Gibi Yan Etkileri Olabilir?

Günümüzde yaşam kalitesini ciddi manada düşüren dış görünüşteki istenmeyen durumlar, gelişen tıbbi olanaklar ardından sorun olmaktan çıkmaya başlamaktadır. Saç ekimi de bu durumlardan birisidir. Fiziksel görüntüdeki rahatsız edici durumlar, hem kendine güven konusunda kişileri etkiler hem de ruhsal olarak sıkıntı vermeye başlar. Estetik bir görüntü için saç nakli yaptırmak isteyen kişiler, uygulanacak olan tekniğe doktorları ile beraber karar verebilmektedir.

Saçın yapısı ve köklerin alınacağı alan ile uyumu, önemli bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Uzun yıllardır saç ekim işlemini gerçekleştiren merkezlerde uygulanacak olan saç nakli, başarı oranını ciddi manada arttıracaktır. Saç nakli günümüzde birçok merkezde yapılmaktadır. Bu merkezlerden bazıları, saç ekimi konusunda yeterliliğe sahip değildir. Gerçekleştirmeyi düşündüğünüz saç nakli için bu merkezlerden uzak durmak, lehinize olacaktır

Sonraki İçerikSivilce Nedir, Akne Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here