Saçlar için Bitkisel Şampuan Önerileri

0
384

Saç sağlığı için saçların kirlenmemesi, düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Argan yağı, Badem yağı, Jojoba yağı, Hindistan cevizi yağı gibi saça ve  saç derisine çok faydalı, içerisinde Omega ve E vitamini başta olmak üzere birçok vitamini barındıran bu yağlar saç ve saç derinizi onarır, canlandırır. Bu yağlar hakkında detaylı bilgiyi Saç Bakımında Etkili Yağlar adlı yazımızda bulabilirsiniz.

Bütün bu yağlar saç ve cilt için mucize etkisi yaratarak saçı besler. Tabi her gün saçlarımıza bu yağları sürmek, dakikalarca beklemek zor olabilir. Bu konuda da bir çok seçenek mevcut. Bu bitkisel yağları içeriğinde barındıran birçok vitamin içeren bitkisel şampuanlar bulabilirsiniz.

Hepimizin kullandığı, televizyonda boy boy reklamlarını gördüğümüz şampuanlar saç için oldukça zararlı. İçerisinde bulunan Sülfat ve diğer kimyasal bileşenler saça ve saç derisine zarar vermektedir. Saçın beslenmesi, onarılması için olabildiğince bu tür sülfat içeren şampuanlardan uzak durmalısınız. Saçı kurutarak, dökülmelere neden olabilir. Saçlarınız kuru veya yıpranmış ise ve çözüm arayışında iseniz Kuru ve Yıpranmış Saçlar için Çözüm Önerileri adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

Bu nedenle saç ve saç derisi sağlığını düşünenler, yıpranmış, kuru, dökülen saçlarını onarmak, yeniden canlandırmak isteyenlerin yardımcısı olabilecek bitkisel özlü şampuanları sizler için listeleyeceğiz.

Yukarıda da bahsettiğimiz Argan yağı, Hindistan Cevizi yağı, badem yağı gibi yağları içeren şampuanları rahatlıkla marketlerde ve internette bulabilirsiniz. Bunların yanı sıra Isırgan Otunun da saça faydaları oldukça fazladır. Birkaç faydasından bahsedecek olursak, antioksidan özelliğiyle saçtaki toksinleri atar, temizler. Vitamin ve mineral bakımından güçlü olduğu için saçı onarır, besler. Düzenli olarak saçlara uygulandığında kepek sorununu ortadan kaldırdığı gözlemlenmiştir. Doğadan veya aktarlardan ısırgana otu alarak saçınız için saç bakım maskesi yapabilirsiniz. Isırgan otunun bu kadar çok faydası olduğu için bitkisel şampuanlarında çoğunda bulunmakta. Saçlar için faydalı, hepimizinin yakından tanıdığı yemeklerimizin, mutfaklarımızın vazgeçilmezlerinden biri olan Sarımsakta bitkisel şampuanların 1 numaralı aktörlerinden. Saçın yanı sıra sakal çıkarma konusunda da en çok tercih edilenlerden biri olan sarımsak, saç ve sakal bakımına önem verenlerin en çok kullandığı bitkilerden biridir.

Saçlara faydası gözlemlenen, kullanalar tarafından önerilen şampuanlardan bahsedecek olursak;

Yves Rocher Saç Oluşumunu Destekleyen ve Dökülmeyi Engelleyen Şampuan

yves-rocher-bitkisel-sampuan-sachekimim.com

Saçlarınız vitamin ve mineral eksikliğinden dolayı yıpranmışsa veya dökülüyorsa bu şampuan tam size göre. İçerisindeki Agav bitkisi sayesinde saç derisinse kan dolaşımını hızlandırır ve saçta canlılık sağlar. Dermaatoloji uzmanlarından onay aldığı için gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Tresan Güçlendirici Bakım Şampuanı

tresan-sampuan-sachekimim.com

Isırgan otunun saça faydalarından yazımızın geçtiğimiz bölümünde bahsetmiştik. Mucizevi etkilere sahip ısırganın, şampuanını kullanarak saçlarınızı besleyebilirsiniz. Saçlara hacim kazandırdığı ve saç köklerini beslediği araştırmalar sonucu elde edilmiş bir gerçek.

Otacı 10 Bitki Özlü Şampuan

otaci-bitkisel-sampuan-sacehekimim.com

Adından da anlayacağınız gibi içerisinde 10 farklı bitki içeren bu şampuan ile saçınıza ihtiyaç duyduğu bakımı sağlayabileceksiniz. İçerisinde bulunan adaçayı, nane, melisa, biberiye, mersin, sığla, kekik, ardıç, lavanta ve papatya bitkileriyle saçı besler ve onarır. Yağlı ve kuru farketmeden bütün saç tipleri için uygundur.

Önceki İçerikArgan Yağının Faydaları
Sonraki İçerikKaşları Gürleştirmek İçin Yöntemler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here