Saçları Hızlı Bir Şekilde Uzatmanın Yolları

0
245

Saçlarınız istediğiniz uzunlukta değilse hiç üzülmeyin. Bu yazımızda saçlarınızı daha hızlı nasıl uzatabilirsiniz bunun yollarını anlatacağız. Dışarıdan vitamin veya saç ürünleri almadan saçlarınızı daha hızlı uzatamazsınız. İstediğiniz uzunluğa ulaşması belki aylar belki de yıllar alabilir. Ama bu yöntemleri denerseniz, kısa süre içerisinde saçlarınızın uzadığını hatta, daha da canlı ve parlak gözüktüğünü farkedeceksiniz.

Saç bakımı deyince hiç şüphesiz akla ilk gelenlerden biri de bitkisel yağlardır. Dökülen, yıpranan, cansız görünen, yavaş uzayan saçlar ve kuru saç derileri için birçok bitkisel yağ bulunmakta. İçerisinde bulunan vitaminler saç ve saç derisi için onarıcı, canlandırıcı görevi görmekte. Sadece saç değil yüz ve cilt için de büyük faydaları bulunuyor. Hızlı bir şekilde saç uzatmak içinde bitkisel yağlara başvuruyoruz.

sac-uzatma-yollari-sachekimim.com-2

Hızlı saç uzatmak için kullanabileceğimiz bitkisel yağlar

Hint Yağı

Kuru ve Yıpranmış saçlar için çözüm önerileri adlı makalemizde de yer verdiğimiz Hint Yağı, hızlı bir şekilde saç uzatma konusunda en büyük yardımcılarımızdan biri. Saç ve cilt için büyük bir mucizevi etkiye sahip hint yağı, saçlarınızı hızlı bir şekilde uzamasına yararken, onarır ve parlaklık verir.

Adaçayı Yağı

Herkes tarafından pek bilinmeyen mucizeler yaratan yağlardan biri de Adaçayı Yağıdır. Özellikle saç dökülmelerine iyi geldiği gözlemlenen adaçayı yağı ile de saçlarınızın uzamasını sağlayabilirsiniz.

Zeytinyağı

Evlerimizin, yemeklerimizin vazgeçilmezi zeytinyağı cilt sağlığı açısından da vazgeçilmez yağlardan biri. E vitamini gibi saça, saç derisine ve cilde faydalı birçok vitamini içinde barındıran zeytinyağını saçlarınızın dibine masaj yaparak, hızlı bir şekilde saçlarınızın uzamasını sağlayabilirsiniz.

Saç uzatmak için kullanabileceğiniz kremler ve şampuanlar

Bu yağları kullanarak, bir kür haline getirerek istediğiniz gibi saçlarınızı uzatabilirsiniz. E vitamini saç için çok önemli bir vitamindir. Eczanelerde satılan saçlar için de kullanılabilen E vitaminlerini de kullanarak saçlarınızın uzamasına yardımcı olabilirsiniz.

Bunun yanı sıra saç uzatıcı etkisi olduğu söylenen bazı saç bakım ürünleri de bulunmakta. Birçok vitamin ve minerali biraraya getiren bu şampuanlar, kremler, solüsyonlar ile saç uzatmak mümkün. Özellikle keratin içeren ürünler kullanabilirsiniz. Her banyo sonrası saç kremi kullanmakta saç için yararlı olacaktır.

Önceki İçerikKuru ve Yıpranmış Saçlar için Çözüm Önerileri
Sonraki İçerikSaç Ekimi Ücretleri 2020

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here